Ana sayfa > haber Merkezi > Endüstri Haberleri

haber Merkezi

İlgili haber

Arama sonucu yok!

Yapışkan poliimid film, aynı yüksek sıcaklığa dayanıklılık derecesine sahip bir mühendislik plastiğidir.
2022-02-10 11:13:45

Kapton çift taraflı bant olarak da bilinen poliimid çift taraflı bant, her iki tarafı ithal organik silika jel ile kaplanmış 0.025 mm poliimid filme dayanmaktadır ve toplam kalınlığı 0.1 mm'dir. yüz veya her iki taraf. Esnek devre kartı üretimi, elektronik bileşenlerin yüksek sıcaklıkta bağlanması vb. gibi çeşitli yüksek sıcaklığa dayanıklı ortamlarda yüksek dereceli elektronik yalıtım malzemesi ve yardımcı sabitleme olarak kullanılabilir. Faydalı model ayrıca esnek devre kartı etiketlerini sabitlemek için özellikle uygundur. yeniden akış lehimleme parçası sırasında kelepçelerle.


Yapışkan poliimid film, aynı yüksek sıcaklığa dayanıklılık derecesine sahip bir mühendislik plastiğidir. 430℃'de uzun süre kullanılabilir. Mükemmel boyutsal kararlılığa, ısı yalıtımına, oksidasyon kararlılığına, kimyasal dirence ve iyi işlenebilirliğe sahiptir. Genel olarak konuşursak, poliimid, yüksek sıcaklığa ve kimyasallara dayanıklı olduğu sürece geleneksel plastiklerin yerini alabilir.


Poliimid Film Bant


Şu anda, poliimid esas olarak havacılık, havacılık, gemi yapımı, elektronik, hassas makine ve ofis makinelerinde kullanılmaktadır.


Şu anda, daha yaygın bitmiş poliimid malzeme, çoğunlukla elektrik alanında kullanılan DuPont'un Kapton serisi filmlerdir. Ek olarak, GE'nin ULTEM poliimidleri temel olarak mühendislik reçineleri olarak kullanılır.


1. Termogravimetrik analize göre, tamamen aromatik poliimidin ilk bozunma sıcaklığı genellikle 500 °C civarındadır. Biftalik anhidrit ve p-fenilendiaminden sentezlenen poliimid, polimerler arasında şimdiye kadarki en yüksek termal kararlılığa sahiptir ve termal bozunma sıcaklığı 600 °C'dir.


2. Poliimid, -269℃'de sıvı helyumda gevrekleşmeme gibi aşırı düşük sıcaklığa dayanabilir.


3. Poliimid mükemmel mekanik özelliklere sahiptir. Doldurulmamış plastiğin gerilme mukavemeti 100MPa'dan fazladır, homofenil poliimid (Kapton) filminki 170MPa'dan büyüktür ve bifenil poliimidin (upilex s) 400MPa'dır. Bir mühendislik plastiği olarak, elastik film miktarı genellikle 3-4gpa'dır ve fiber 200GPa'ya ulaşabilir. Teorik hesaplamaya göre, ftalik anhidrit ve p-fenilendiamin tarafından sentezlenen lif, sadece karbon fiberden sonra 500gpa'ya ulaşabilir.


İlgili etiketler: