Ana sayfa > haber Merkezi > Endüstri Haberleri

haber Merkezi

İlgili haber

Arama sonucu yok!

Motor İzolasyonunda Sürekli Çift Eksenli Gerilmiş Poliimid Film Uygulaması
2022-02-07 10:18:28

Sürekli çift eksenli yönlendirilmiş poliimid film, çok güçlü bir çözücü dimetil etil asetat içinde piromellitik dianhidrit (PMDA) ve diaminodifenil eterden (ODA) yapılmış yeni bir yüksek sıcaklığa dayanıklı organik polimer film türüdür. Poliimid (DMAC), bir film oluşturmak üzere poli-yoğunlaştırılır ve salyası akıtılır ve ardından imidize edilir. Poliimid film, mükemmel mekanik özellikleri, elektriksel özellikleri, kimyasal stabilitesi ve Yüksek radyasyon direnci, yüksek sıcaklık direnci ve düşük sıcaklık direnci (-269 °C ila +400 °C) ile şu anda dünyanın en iyi performans gösteren ince film yalıtım malzemesidir. 1959'da DuPont ilk olarak aromatik poliimidi sentezledi ve 1962'de deneme üretimi poliimid film (PI) oldu. Film), 1965 yılında üretime başlamıştır, ticari adı KAPTON'dur. 1960'ların sonlarında ülkemde poliimid film küçük partiler halinde üretilebiliyordu ve şimdi havacılık, navigasyon, uzay aracı, roket füzeleri, atom enerjisi, elektrik ve elektronik endüstrileri ve diğer alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.


1. Şerit kablolarda ve esnek baskılı devrelerde sürekli çift eksenli yönlendirilmiş poliimid filmler kullanılır.


Yumuşaklığı, iyi boyutsal kararlılığı ve mükemmel dielektrik özellikleri nedeniyle film, şerit kablolar veya esnek baskılı devreler için bir alt tabaka veya kapak olarak kullanıma uygundur. Korozyon, kaynak ve diğer yüksek sıcaklık ve kimyasal işlemler, ondan yapılan şerit kablo veya esnek baskılı devre, küçük boyutlu, hafif, yüksek güvenilirlik, yüksek sıcaklık direnci, radyasyon direnci, bilgisayarlar gibi mikro devreler için uygundur.


Poliimid Film Fabrikası


2. Mıknatıs telinin sarılmasında sürekli çift eksenli yönlendirilmiş poliimid film kullanılır.


Film, temel malzeme olarak kullanılır ve bir veya iki taraf, yapışkan bir bant yapmak için poliperfloroetilen propilen emülsiyonu ile kaplanır. Bu yapışkan bant çıplak bir bakır telin etrafına sarılabilir ve daha sonra yüksek sıcaklıklı bir fırına (yaklaşık 350 ℃) girer ve film büzülme nedeniyle büzülür. Sarılmış yapışkan bandın katmanları bir bütün halinde eritilecek şekilde tele sıkıca tutturulur. Tel, yüksek sıcaklıktaki fırından soğutulduğunda, yapışkan bandın katmanları arasındaki yapışma gücünü artırmak için telin her iki tarafına bir çift pres silindiri eklenir. Özellikler: iyi ısı direnci, Yalıtım tabakasının kalınlığı ince ve düzgündür ve sızdırmazlık performansı iyidir, bu da neme dayanıklı performansı, elektriksel performansı ve telin kesilme önleyici performansını artırır. Filmin iyi esnekliği nedeniyle, büküldüğünde telin yalıtım tabakası sağlamdır ve çatlama olayı yoktur. H sınıfı, F sınıfı motor sargıları için uygundur. Dönüşler arası yalıtımın kalınlığı, çift telli emaye telden yaklaşık 1/3 daha incedir, iyi termal iletkenliğe sahiptir, motorun boyutunu azaltır ve motorun güvenilirliğini artırır. Uzay gemilerinde, yüksek voltajlı motorlarda, lokomotif cer motorlarında, derin kuyu dalgıç pompalarında, Motorlarda ve metalurji motorlarında vb.


3. Elektrik yalıtımında sürekli çift eksenli yönlendirilmiş poliimid film kullanılır.


Mükemmel termal, elektriksel ve mekanik özelliklere ek olarak, poliimid film yüksek sıcaklıkta sıkıştırıcı sürünmeye dayanabilir ve tek katmanlı veya H sınıfı küçük ve orta ölçekli motor yuvası yalıtımı için aramid elyaf kağıtla birleştirilmiş için uygundur. Madencilik motorlarının ve lokomotif cer motorlarının toprak yalıtımı ve diğer yardımcı yalıtımı için de kullanılabilir. Yuva yalıtımı olarak cam vernikli bez yerine poliimid film kullanılması, tel yuvalarının tam oranını %8 oranında artırabilir. Aynı çerçeve koşulları altında motor gücü iyileştirilebilir. Yaklaşık 20%. Ek olarak, poliimid film, yüksek güçlü elektrikli lokomotifler, alternatörler, radyasyon önleyici motorlar ve çeşitli hassas motorlar için yalıtım olarak da kullanılabilir.


İlgili etiketler: