Ana sayfa > haber Merkezi > Endüstri Haberleri

haber Merkezi

İlgili haber

Arama sonucu yok!

Yapışkan poliimid filmin uygulamaları nelerdir?
2022-02-16 11:44:55

Karbon fiber gibi poliimidin çift eksenli çekme işlemi temel bir işlem konusudur. Bilmediğimiz çok şey var. Yabancı ülkelerde bu süreç sorunu, nesiller boyu süreç mühendislerinin bilgeliği ile çözülmüştür. Yerli proses mühendisleri zavallı kaybedenlerdir ve statüko ile bir proses problemini çözemezler. Bildiğim kadarıyla endüstri temsilcisi DuPont'un poliimidi askeri bir ürün olarak tanımlanıyor.


Teknoloji yayılımını önlemek için yurtdışında üretim hatları kurulmasına izin verilmez; Şu anda nerede olursanız olun Çinlilerin ABD çift eksenli film germe üretim hattına girmesine izin verilmiyor mu? Çince olduğu sürece değil. Bu yalnızca bir ekipman sorunuysa, neden yerli karbon fiber yalnızca en düşük T300 olabilir ve partiler arasındaki tekdüzelik garanti edilemez? Hem T700 hem de 800 ithal edildi ve dolambaçlı yoldan gitmek zorunda kaldı. Bunun gibi askeri ürünler maliyetini hatırlamaz. Bırakın yüz milyonları, parayla yapılabiliyorsa, on milyarlarcadır. Dakika meselesi.


Poliimid film Fabrikası


Yapışkan poliimid film, yüksek performanslı bir banttır. Yüksek performansı nedeniyle geniş bir uygulama alanına sahiptir. Uygulama kapsamı nedir?


1. Filmler. Kullanım sırasında veya üretim ihtiyaçları nedeniyle veya kullanım sırasındaki arızalar nedeniyle filmin bantla yapıştırılması gerektiğini hepimiz biliyoruz. İnce film nedeniyle bant seçimine uyum sağlamak zordur. Güçlü bir mührü olmalı, ancak bu bant da iyi iş görecektir.


2. Boya. Kaplama aynı zamanda üretim ve kullanım sırasında ya bitirme için ya da genel kaplamanın alanını değiştirmek için kullanılacaktır. Bu bandın kullanımı da büyük bir uyarlanabilirliğe sahiptir.


3. Plastik. Plastiğe yapışan birçok bant türü olduğuna dikkat edilmelidir, ancak gerçekte iyi performans göstermesini sağlayan pek fazla değildir. Tam olarak plastiğin kendisinin pürüzsüzlüğü nedeniyle, kullanım sırasında iyi bir sızdırmazlık performansı elde edemez. Bununla birlikte, bu poliimid filmin üretim süreci ve malzemesinin kendisinin belirli özellikleri vardır, bu nedenle plastik kullanımına uyarlanabilir.


4. Çeşitli kompozit malzemeler için, kompozit malzemenin kendisi çok pürüzsüzdür ve kimyasal bileşim çok kesin değildir, bu nedenle bant için gereksinimler çok yüksektir, ancak bu bant iyi bir uyarlanabilirliğe sahiptir.


İlgili etiketler: Çin PI filmi Üreticileri