Ana sayfa > haber Merkezi > Endüstri Haberleri

haber Merkezi

İlgili haber

Arama sonucu yok!

Kullanıldığında poliimid filmin özellikleri nelerdir?
2022-02-11 11:20:25

Tabii ki, iyi kullanım etkisi nedeniyle, poliimid filmin fiyatı diğer benzer ürünlerden biraz daha yüksektir. Ancak önemli bir endüstriyel bant olarak endüstride sıklıkla kullanılmaktadır. Bu nedenle, endüstride kullanılıyorsa, bu tür bir bant seçmelisiniz, çünkü mühürlenmesi gereken birçok endüstriyel iş gereksinimi vardır. Hayatta ihtiyacınız varsa, belirli bir ekonomisi olan başka bir tür bant seçebilirsiniz.


Poliimid film, birçok kullanıcı tarafından iyi karşılanmış bir endüstriyel banttır. Kullanıcılar beğendiğine göre özelliklerini taşıması gerekir. Kullanım özellikleri nelerdir?


1. Yüksek yoğunluk. Aslında bant için belli bir yoğunluğa ulaşması gerekiyor. Sadece belirli bir yoğunlukta kullanımda daha iyi sonuçlar alınabilir. Sadece sıkılığı büyük ölçüde iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda sızdırmazlığı da iyileştirir.


2. Yüksek sıcaklık dayanımı. Endüstriyel ortamlarda birçok yüksek sıcaklıklı ortam olduğundan, bu aynı zamanda endüstriyel bantlar için olmazsa olmaz bir özelliktir.


Poliimid Film Bant


İyi bir yüksek sıcaklık dayanımı sağlanamazsa, sadece endüstriyel kullanım için değil, günlük hayatta kullanılan bantlar için de kullanım amacına ulaşılmayacaktır. Ayrıca bandın kullanıldığı birçok yüksek sıcaklıklı ortam vardır, bu nedenle bu tür bantlara da ihtiyacınız vardır.


3. Radyasyon direnci. Bu aynı zamanda poliimid filmlerin en önemli özelliklerinden biridir. Sadece endüstriyel bileşenlerin koruma gereksinimlerini karşılamak için değil, aynı zamanda insan vücudunun çevre koruma gereksinimlerini de karşılamak için.


4. Kimyasal direnç. Endüstriyel ortamlarda, çoğu kimyasal ortamlarda kullanılır. Sıradan bir bant ise, doğal olarak bu gereksinimi karşılayamaz.


Poliimid çift taraflı bant mükemmel yalıtım, aşınma direnci, asit ve alkali direnci, 300 derece / 10 dakika, 180 derece yüksek sıcaklık direncine sahiptir ve uzun süre kullanılabilir. Trafo bobinlerinin kaynak koruması ve yüksek sıcaklık yalıtım bağlanması için yaygın olarak kullanılır; kapasitör yalıtım malzemeleri, PCB altın parmaklarının yüksek sıcaklıkta sprey koruyucu koruması ve cep telefonu lityum pillerinin üretimi ve bağlanması.


İlgili etiketler: Katpon Yalıtım Bandı