Ana sayfa > haber Merkezi > Endüstri Haberleri

haber Merkezi

İlgili haber

Arama sonucu yok!

Yapıştırılmış poliimid filmlerin yaygın uygulamaları nelerdir?
2022-02-17 14:25:02

Poliftalimidin bazı tipik uygulama örnekleri aracılığıyla, pratik ve ekonomik etkiler elde etmek için benzersiz özelliklerinden yararlanmanın yolları açıklanmıştır. Yapışkan poliimid filmler için yaygın bir uygulama, yapısal parçalar yerine yataklar, piston segmanları, contalar, aşınma plakaları vb. gibi mekanik hareketli parçaların imalatıdır. Bu uygulamalar, metallerde ve diğer mühendislik plastiklerinin çoğunda bulunmayan poliftalimid reçinelerinin özelliklerinden yararlanır.


Rulmanları örnek olarak alırsak, mükemmel yüksek sıcaklık direnci, yüksek basınç direnci, kendi kendini yağlama ve kimyasal stabilite ile poliftalimid reçineli rulmanlar, diğer malzemeler yetkin olmadığında da normal şekilde çalışabilir. Bu nedenle önceki tasarımda çözülmesi zor olan problemler poliftalimid parçalar kullanılarak çözülmüştür. Poliimid rulmanlar, vakum, yüksek veya ultra düşük sıcaklık, atmosferik korozyon ve radyasyon gibi ek koruma önlemleri gerektirmez. Geçmişte, özel koruyucu ekranlar, contalar, soğutma banyoları ve diğer pahalı cihazlar sıklıkla kullanılıyordu.


Poliftalimidin iyi kimyasal kararlılığı, ürünlerinin, yağ emdirilmiş bronz gibi diğer yatak malzemelerinin kimyasal korozyondan zarar gördüğü koşullarda kullanılmasına olanak tanır. Polyphthalimide mükemmel radyasyon direncine sahiptir ve ondan yapılan rulmanlar yüksek radyasyon yoğunluklarında kullanılabilir.


Poliimid Film Bant


Plastik bir yatağın iç yüzey sıcaklığı, yatak malzemesinin kritik sınırını aştığında aşınma nedeniyle hasar görür. Artan yük ve dönüş hızı ile yatağın iç yüzey sıcaklığı artar. Poliftalimidden yapılan rulmanlar, yüksek sıcaklık dayanımı ve yüksek yük performansı nedeniyle diğer plastik rulmanlardan daha yüksek hızlara ve daha yüksek yüklere dayanabilir.


HDPE filmin çekme mukavemeti ve patlama mukavemeti, LDPE filminkinden daha yüksektir, ancak darbe mukavemeti ve yırtılma mukavemeti, LDPE filminkinden daha düşüktür. Ek olarak, HDPE'nin lineer yapısı nedeniyle, kullanıcılar haddeleme sırasında akış yönüne kolayca yön verebilir, bu da bu yönde daha düşük yırtılma mukavemeti sağlar. HDPE film daha serttir ve LDPE film gibi belirgin bir mumsu his bırakmaz.


HDPE'nin yüksek yumuşama noktası nedeniyle pişirme sterilizasyonuna dayanabilir. Düşük sıcaklık direnci, düşük yoğunluklu polietilene benzer ve ikincisinin hava geçirgenliği, öncekinin 5-6 katıdır. Neme karşı bariyer özellikle iyidir, ancak aslında, nem bariyeri gerektiğinde vinil klorür/viniliden oksit kopolimerleri sıklıkla kullanılır. HDPE filmler, özellikle yağ ve gres olmak üzere LDPE filmlerden daha iyi kimyasal dirence sahiptir. Organik çözücülerdeki çözünürlük, artan yoğunlukla azalır. HDPE ayrıca çevresel stres çatlamasına maruz kalır, ancak daha az ölçüde.


İlgili etiketler: 35mm Poliimid Film